Alege-ti viitorul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Multumesc mult,Suflet Luminos!

2 participanți

In jos

Multumesc mult,Suflet Luminos! Empty Multumesc mult,Suflet Luminos!

Mesaj Scris de Janeta Lun 22 Mar 2010 - 21:45

Impresii de calatorie..spirituala

Dragi Suflete Luminoase,
Ma bucur nespus ca la sfarsitul saptamanii trecute-19-22 martie,Divinitatea mi-a oferit sansa,prin bunavointa domnului Adrian Pop, de a reintalni un OM... numit Vasile Paun! Pentru usurinta exprimarii ii voi spune Vasile,caci ne-a acordat tuturor acceptul dansului!
L-am cunoscut pe Vasile anul trecut,in aceeasi perioada,la Body Mind Spirit Festival,in Bucuresti,la Sala Palatului...si din prima clipa mi-a dat impresia unui om in permanent contact cu Fiinta,cu Divinitatea launtrica! Bucuria revederii a fost se pare reciproca- am fost intampinata cu o strangere calduroasa de mana si cu un"Heeeeiiii,ce mai faci?"! Ma bucur ca priveste oamenii dincolo de temerile lor-cu siguranta l-a impresionat luminozitatea zambetului si sufletului meu,caci anul trecut n-am avut curajul sa apar pe scena sa-mi exprim gandurile si sentimentele...nu m-am numarat printre curajosi-,ma bucur ca vede sufletul luminos al fiecaruia dintre noi!
M-a bucurat nespus ideea ca Vasile a stiut sa integreze,in timpul conferintei,exact la momentul potrivit,exercitiul fizic,reusind astfel sa ne mobilizeze si mai mult sa iesim in fata sa ne exprimam gandurile si sentimentele! Ma bucur ca muzica,dansul si incurajarile lui Vasile si ale lui Petre,vecinul de palier din stanga mea,au contribuit la deblocarea emotiilor negative si m-au ajutat sa ma numar printre curajosii care au luat cuvantul la final!Momentan sunt un ingeras temator,cum ii place unui prieten sa-mi spuna,dar vreau ca pana la sfarsitul anului sa depasesc statutul de "Vulturo-Gaina" si sa devin un Vultur constient! "Asa sa fie!"..ar zice Vasile!
In timpul discursului,Vasile a facut un gest subtil,extrem de subtil,care mi-a demonstrat profunzimea gradului de Cunoastere la care a ajuns...la un moment dat,cum probabil ati observat cu totii,i-a scapat marul din mana...l-a ridicat repede,l-a tinut putin intre palme,apoi,extrem de discret,l-a pupat...in felul acesta,cerandu-si parca iertare sufletului,elementalului acelui mar,pentru ca l-a "agresat" scapandu-l din mana! Superb... impresionant gest! Felicitari,Vasile,pentru ca cinstesti atat de mult si elementalii! Multumesc Divinitatii ca mi-a scos in cale oamenii potriviti,cu Cunoastere,care m-au invatat cate ceva despre pentagrama ca mijloc de protectie...si a masinii tale,din cate am observat,cand mi-ai daruit cartile... si despre elementalii mineralelor,plantelor si animalelor si cei ai Focului,Pamantului,Apei si Aerului!
Mi-a placut ideea lui Vasile de a lucra in echipa..un baiat si o fata ca oratori inspirationali,ca sa nu fie preponderenta energia masculina sau cea feminina...cred ca in acest mod as avea curajul de a forma o astfel de echipa...caci imi doresc sa infrumusetez vieti...si mi-ar placea sa cred ca as scapa mai repede de temerile mele,vazand temerile celor din public...si cred ca la momentul potrivit se va indeplini si acest vis! Pana va veni momentul sa devin orator inspirational si in cercuri largi,practic asta la scara mica,cu 1-2 interlocutori...vizibili,pamanteni...si la scara mare cu entitatile de Lumina din spatiu!
Multumesc,Vasile,pentru generozitatea inimii tale,pentru cele 3 exemplare ale cartii tale,daruite cu drag...pe care,la randul meu,le-am daruit,cu mult drag,prietenilor care au avut curajul de a incepe o afacere,cu convingerea ca informatiile din carte le vor fi de un real folos pentru a avea afaceri prospere!
Ma voi stradui sa constientizez zilnic ca SUNT PE CALEA MEA si ca toate raspunsurile la intrebarile mele sunt in mine!
Imi doresc sa devin un om liber,care sa inlature toate barierele mintii si emotiilor,pentru a deveni,la momentul potrivit,un orator inspirational,un om care sa schimbe destine!
Cu drag,
Janeta-Catalina,un suflet luminos,un om care vrea sa devina OM

Janeta

Mesaje : 3
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Multumesc mult,Suflet Luminos! Empty Re: Multumesc mult,Suflet Luminos!

Mesaj Scris de Vasile Paun Mar 23 Mar 2010 - 8:51

Draga Catalina,

Iti multumesc pentru impresiile tale! Ma bucura si apreciez, dincolo de lumina si sensibilitatea ta si aceasta intentie generoasa de a comunica celorlalti trairile tale profunde!

Cu drag,
Vasile

Vasile Paun

Mesaje : 3
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum