Alege-ti viitorul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

4 participanți

In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

Mesaj Scris de Enciu Doru Lun 22 Mar 2010 - 23:32

Azi 22-03-2010 a avut loc prima conferinta cu studentii sustinuta de dnul ADI POP .La aceste conferinte poate participa oricine doreste sa faca ceva ,,,sa isi deschida o firma si sa contribuie la dezvoltarea romaniei .Daca vrea cineva sa stie cand au loc conferintele intrebati::::: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Enciu Doru

Mesaje : 7
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty Idei de afaceri

Mesaj Scris de Onutza Joi 25 Mar 2010 - 0:41

Ideile de afaceri la care m-am gandit sunt:
1.Restaorant cu specific arabesc
2.Restaorant\Impinge tava cu produse bio
3.Revista
4.Firma specializata in curatenie la domiciliu\firme
5.Ferma de ardei iuti (cei mai iuti ardei de pe piata-in special pentru a distribui restaorantelor)
6.Firma de imbuteliat apa
7.Inchirieri de biciclete
8.Firma de pufuleti
Dupa o analiza asupra tuturor posibilitatilor pe care le-as avea , evidentiind avantajele si dezavantajele fiecarei idei de afacere , trebuind sa ma gandesc in principal la capitalul investit(deoarece dispun de un capital aproape inexistent) , m-am gandit ca balanta costuri\avantaje precum si capitalul redus ce ar trebui investit inclina spre proiectul Revista.De asemenea m-am gandit ca nu as avea neaparat nevoie de capital propriu, banii putand venii din sponsorizari , iar costurile de tiparire ar putea fi achitate in momentul vinderii revistelor, iar acreditarile ar fi oarecum mai usor si mai repede de obtinut decat in celelalte cazuri.
Este vorba despre o revista la nivel local -in principal- care sa apara bilunar, iar apoi daca vanzarile cresc se poate extinde, ajungand chiar la nivel national.
Revista se va va numi "EXCENTRIC" , iar la fiecare numar se va afla sub un anumit motto. Aceasta va contine urmatoarele rubrici:
-elemente esentiale de psihologie in cotidianul care te sufoca
-craiova mondena
-viata de student-istorisiri
De asemenea fiecare numar va fi diferit continand tot mai multe idei inovative, pe langa poze si elemente de grafica.Totodata toate acestea , precum si altele sunt la nivel de idee, insa cred ca impreuna cu ajutorul dumneavoastra voi reusi:).
Piata tinta a acestei reviste ar trebui sa fie tinerii , in special femeile intre 20 si 35-40, urmand ca revista sa contina si rubrici dedicate strict acestora.

Imi pare rau ca nu am putut scrie acest mesaj luni, asa cum am promis, insa am avut cateva probleme.Va multumesc frumos!

Onutza

Mesaje : 1
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty Re: conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

Mesaj Scris de adipop Joi 25 Mar 2010 - 13:19

Ma bucur ca ai scris pe acest forum.

Acum, hai sa punem ideile tale in ordinea importantei, din punctul tau de vedere.
adi

adipop

Mesaje : 62
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty Re: conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

Mesaj Scris de adipop Joi 25 Mar 2010 - 13:47

Prietena ta cand intra pe forum ?
Sa va puneti si CV-urile.

Eu zic sa trecem totul pe forumul cel mare...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt 3 forumuri acum si nu cred ca la altele care vor apare, vom face fata ca Timp...asa ca trecem punctiform pe acesta, al Zalmoxei.
Asta este....

adi

adipop

Mesaje : 62
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty Re: conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

Mesaj Scris de Admin Joi 25 Mar 2010 - 14:00

am si eu ceva proiecte legate de o revista, sau mai multe...
biz_craiova
seara dupa 10

Admin
Admin

Mesaje : 29
Data de inscriere : 21/03/2010

https://alege-ti-viitorul.forumgratuit.ro

Sus In jos

conferinte la ipa sustinute de Adi Pop Empty Re: conferinte la ipa sustinute de Adi Pop

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum