Alege-ti viitorul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cateva aspecte

3 participanți

In jos

Cateva aspecte Empty Cateva aspecte

Mesaj Scris de Turcu Laurentiu Dragos Mar 23 Mar 2010 - 10:09

Vad ca unele discutii pe forum tind sa se indeparteze de la ideea de unitar. Domnul Vasile Paun a zis de cel putin 10 ori ca ,,toti suntem unul'', de ce trebuie sa discutam despre cum sa fi un bun vanzator pe acest forum, de ce trebuie sa punem cv-urile noastre(eu am facut nu stiu ce scoala si am realizat nu stiu ce minunatie, eu, si asa mai departe), de ce trebuie sa incepem sa ne diferentiem. Iisus nu ne-a invatat niciodata ca trebuie sa vindem, cum sa devenim buni in asta, El prin minunile care le facea zicea: ,,Ceea ce spun nu spun de la Mine si ceea ce fac fac prin voia Tatalui". Am auzit la cei care ieseau in fata in timpul prezentarii o multime de ,,Eu vreau'' haideti sa-l punem pe acest ,,Eu vreau'' sa urmareasca binele tuturor.

Turcu Laurentiu Dragos

Mesaje : 4
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Cateva aspecte Empty Re: Cateva aspecte

Mesaj Scris de Admin Sam 10 Apr 2010 - 23:48

cv-ul il cerem pt a ne cunoaste...daca dorim sa ne cunoastem si sa facem ceva impreuna tr sa ne cunoastem.
daca ai tu alta metoda se ne cunoastem, propune...

Admin
Admin

Mesaje : 29
Data de inscriere : 21/03/2010

https://alege-ti-viitorul.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cateva aspecte Empty Re: Cateva aspecte

Mesaj Scris de vladimir Dum 11 Apr 2010 - 20:55

cred ca te impleticesti in propria pinza de paiangen si intelegi gresit unele aspecte.
cv-ul il pui ca sa ne cunoastem nu ca sa te angajezi, iar comunicarea e pt a realiza unitatea "toti suntem unul", deoarece in momentul in care se afla unii dintre noi, printre care si tu se poate spune ca si in fabula cu racul si stiuca unde toti trag in directii diferite.

vladimir

Mesaje : 8
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

Cateva aspecte Empty Re: Cateva aspecte

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum