Alege-ti viitorul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sfatul Bătrânilor - 28 - Parametrii BAZEI de plecare !!!

In jos

Sfatul Bătrânilor - 28 - Parametrii BAZEI de plecare !!! Empty Sfatul Bătrânilor - 28 - Parametrii BAZEI de plecare !!!

Mesaj Scris de adipop Lun 22 Mar 2010 - 7:50

Sfatul Bătrânilor - 28 - Parametrii BAZEI de plecare !!!
Bine ati venit la o alta lectie de viata.

Am cunoscut Oameni ale caror sfaturi au insemnat enorm de mult pentru formarea mea ca Om. La randul meu am sfatuit multi tineri si acum, cu o parte dintre acestia, ma mandresc.

Să nu uităm niciodată Scopul nostru principal din Viată, care nu este altul decât acela de-a trăi cu toţii Frumos, Fericiti si Sanatosi.

Asa este normal sa se comporte partenerii unei Societati Comerciale, nou infiintate.

1. Se valideaza dorinta partenerilor de-a face " CEVA " impreuna ?

2. Se defineste in clar acel " CEVA " de comun acord. Inclusiv numele societatii nou infiintate. Acest nume are un rol extrem de important. El sugereaza activitatea firmei respective.

3. Normal este ca partenerii sa aiba procente egale, sa nu apara discutii inutile ulterior. Acest lucru inseamna respect si demnitate. Exceptiile confirma regula. Cum este acest sistem S 99.

4. Parametrii seriosi ai unei BAZE de plecare la drum NOU :
1. Se stabileste durata colaborarii partenerilor. Un singur raspuns are valoare deosebita, acela ca se merge pana la capat.
2. Se stabilesc conditiile puse de parteneri. Un singur raspuns are valoare - neconditionat se va colabora.
3. Se stabileste modul de Comunicare. Un singur raspuns are valoare - pe toate caile posibile se va comunica, public ( toate discutiile vor fi publice pentru a deveni teme de dezbatere si model de lucru pentru ceilalti ).
4. Se spune si se respecta Adevarul in permanenta.
5. Se stabileste ca TOT ce se va face in aceasta firma va fi in Scopul VIETII Normale, Frumoase si Fericite.
6. Se pleaca din zero bani ( bani putini, bani de buzunar - sa nu apara confuzii ), astfel incat partenerii isi acorda de la inceput sansa corecta de a-si dezvolta capacitatile de eficienta, necesare sa fie folosite in caz de criza. Acest lucru da tarie de caracter, astfel incat dezvoltata constient aceasta latura umana, ajuta ca oricand si de oriunde, s-o iei din nou de la zero.
7. BAZA de plecare se intareste continuu, invatand din ce in ce mai profund ce rol are BUNUL SIMT in Viata.
8. Ideile si actiunile propriu-zise capata contur CLAR, in momentul cand ambii parteneri indeplinsc doua functii in acelasi Timp. Sunt si elevi si profesori, in fiecare Clipa T0.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In acest mod, partenerii isi acorda cele mai mari sanse sa traiasca decent.



adi

adipop

Mesaje : 62
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum